Griezmann sa dva gola potopio Barcelonu i odveo Atletico u polufinale

U revanš meču četvrtine finala Lige prvaka Atletico Madrid je savladao Barcelonu sa 2:0 i izborio plasman u polufinale, pa Katalonci neće imati priliku da odbrane titulu.

Momčad Diega Simeonea u potpunosti je neutralizirala aktualnog prvaka Evrope i njihov napadački trojac te se zasluženo plasirala u polufinale. Barcelona je potvrdila da se nalazi u očajnoj formi te je upisala treći poraz u posljednja četiri nastupa.

U 38. minuti utakmice Atletico je došao do zasluženog vodstva. Saul Niguez je centrirao s desne strane, a od Barcelonine odbrane zaboravljeni Antoine Griezmann glavom pogađa za prednost domaće ekipe

U 88. minutu Jorganžije su istrčale sjajnu kontru. Felipe Luis je na kraju uputio asistenciju prema Girezmannu koji je bio sam, međutim Iniesta loptu zaustavlja rukom i to je bio penal za domaćine. Najstrožiju kaznu u pogodak pretvorio je Griezmann.