Grizzliesi razmontirali Lakerse, Houston nakon velike drame bolji od Bostona

Košarkaši Grizzliesa pobijedili su u Memphisu ekipu Los Angeles Lakersa rezultatom 105:88.

Domaći su od početka utakmice kontrolisali igru, vodili su sve vrijeme do odlaska na odmor kada je razlika bila 12 poena.

Lakersi se ni u nastavku meča nisu probudili pa su Grizzliesi u posljednju četvrtinu ušli rasterećeni s prednošću od čak 20 poena razlike. Utakmicu su potom mirno priveli kraju za veliku pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Morant s 27 poena i 14 asistencija, a vrijedan pažnje bio je i učinak Litvanca Valanciunasa koji je imao 22 ubačena poena i čak 20 skokova. James je bio najbolji u poraženoj ekipi s 19 poena i 10 asistencija.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti još i dramu u Bostonu gdje su Houston Rocketsi nakon produžetka rezultatom 111:110 savladali Celticse na krilima sjajnog Westbrooka koji je postigao 41 poen.