Guardiola na koljenima: Karamele rastavile Građane na proste faktore!

U 21. kolu engleske Premier lige Everton je na svom Goodison Parku ugostio ekipu Manchester Cityja. U sjajnoj utakmici visokog tempa Kramele su očitale fudbalsku lekciju Građanima postigavši im čak četiri gola.

Počelo je otvoreno sa obje strane, a gosti iz Manchestera su imali nekoliko dobrih šansi, a posebno raspoložen je bio Kevin de Bruyne. Ipak, u 34. minuti je Everton je došao u vodstvo. Mirallas asistirao za Lukakua koji postiže svoj 13. gol u sezoni.

Tek što se krenulo sa igrom u drugom poluvrmenu Karamele su udvostručile svoje vodstvo. Ovog puta je Mirallas strijelac, nakon sjajnog dodavanja Barkleyja. Najljepši detalj na meču viđen je u 78. minuti u režiji 18-godišnjeg Toma Davisa.

Davis je promiješao čitav vezni reg Cityja i nakon dodavanja Lukakua hladnokrvno prebacio Brava za velikih 3:0. Ademola Lookman je u posljednim trenucima zadao konačan udarac Građanima za veliku pobjedu od 4:0.