Gvardiol ponovo u maniru napadača svjetske klase, City duboko u sudačkoj nadoknadi slomio otpor tvrdih Wolvesa

201024Gvardiol

Nogometaši Manchester Cityja danas su u utakmici osmog kola engleskog Premiershipa gostovali kod Wolverhamptona, te slavili rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Sam početak susreta bio je odličan za domaće igrače, koji su već u sedmom minutu slavili vodstvo. Semedo je asistirao za Larsena, a ovaj matirao Edersona.

Nastavili su Wolvesi i pored postignutog pogotka da budu opasni, ali je polako inicijativu preuzimao gigant iz Manchestera, da bi konačno u 33. minutu gosti i izjednačili. Joško Gvardiol postigao je spektakularan pogodak i vratio ‘Građane’ u život.

Rezultat je ostao 1:1 sve do dramatičnog finiša utakmice. Prema samim očekivanjima, City je pritiskao protivnika i konstantno prijetio. No, odbrana ‘Vukova’ kapitulirala je tek u 95. minutu. John Stones zabija glavom za konačnih 1:2 i veliku pobjedu prvaka Engleske.

Manchester City je ovim trijumfom sa 20 bodova preuzeo vrh tabele Premiershipa ispred Liverpoola, ali uz napomenu da ‘Redsi’ tek u kasnijem terminu trebaju odigrati svoj meč osmog kola kada će ugostiti Chelsea. Wolverhampton je posljednji sa samo jednim bodom.