Haaland opet dva puta tresao mrežu za Dortmund, Bayern ponovo na vrhu

Odigrano je pet utakmica 20. kola njemačke Bundeslige, a nove sigurne pobjede upisali su nogometaši Borussije Dortmund i Bayern Munchena.

Bayern je nakon trijumfa na gostovanju kod Mainza rezultatom 3:1 preuzeo prvo mjesto na tabeli Bundeslige s utakmicom više i dva boda više od drugoplasiranog Leipziga.

Za Bavarce su pogađali Lewandowski, Muller i Alcantara. Jedini strijelac za Mainz je bio St. Juste.

Borussija je dočekala na svom terenu Union Berlin. Domaćin je poveo već u 13. minuti susreta, a strijelac je nakon asistencije Guerreira bio Sancho. Na 2:0 povisio je Haaland u 18. minuti. susreta. U 68. Reus je s bijele tačke pogodio za 3:0, dok je dvije minute kasnije na 4:0 povisio Witsel. Novi pogodak Haaland je postigao u 76. minuti susreta. Norvežanin je pogodio nakon asistencije Brandta. Ostalo je do kraja utakmice 5:0 za Borussiju Dortmund.

Haaland je tako stigao do sedam pogodaka u Bundesligi. Protiv Augsburga je za 35 minuta postigao tri, protiv Kolna za 26 dva, a sada je odigrao svoju prvu utakmicu od prve minute u Borussiji i postigao je još dva pogotka.