Haaland ušao s klupe i postigao nova dva pogotka za Borussiju

Ekipa Borussije Dortmund upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Kolna u meču 19. kola njemačke Bundeslige rezultatom 5:1.

Milioneri su sjajno otvorili meč i već u prvoj minuti golom Guerreira stižu u vudstvo, a u 29. minuti lijepu asistenciju Hummelsa u pogodak je pretvorio Reus za vodstvo od 2:0.

Sancho je u 48. minuti pogodio za 3:0 i tako je osigurao pobjedu svom timu, a nadu gostima da se mogu vratiti u meč dao je Uth u 64. minuti kada pogađa za 3:1.

Nadu gostima da se mogu vratiti u meč dao je Uth u 64. minuti kada pogađa za 3:1. Minutu nakon toga u igru je ušao sjajni Norvežanin Erling Braut Haaland, a do kraja meča ovaj igrač je uspio postići dva pogotka.

Prvo je u 78. minuti jednu odbijenu loptu zakucao u mrežu, a konačnih 5:1 postavio je u 87. minuti kada je lijepo zaobišao golmana i iz jako teške pozicije pogodio za konačnih 5:1.

Borussia je nakon ove utakmice na trećoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, dok je Koln 13. sa 20 bodova.