Hall čudesnom utrkom stigao do zlatne medalje na 400 metara, u finišu je pomeo svoje konkurente

Američki atletičar Quincy Hall večeras je osvojio zlatnu medalju u utrci na 400 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Do pobjede u ovoj utrci je Hall stigao čudesnim finišom u posljednjih tridesetak metara, pošto je tada očito ubacio u brzinu više i prestigao čak četiri rivala koja su bila ispred njega.

Na kraju je slavio s vremenom 43,40 sekundi, drugo mjesto je zauzeo Britanac Matthew Hudson-Smith sa samo četiri stotinke zaostatka (43,44) postavivši novi evropski rekord, a bronza ide u ruke Muzale Samukonge iz Zambije (43,74 sekunde).

Za Ameriku je zlato Halla prvo u ovoj disciplini od 2008. godine i Olimpijskih igara u Pekingu, kada je na 400 metara najbrži bio LeShawn Merritt.

Inače, titulu iz Tokija branio je Steven Gardiner s Bahama, ali se on s takmičenja u Parizu povukao s nastupa uoči kvalifikacijske utrke i tako nije odbranio zlato.