Hansi Flick je od Barce napravio mašineriju! ‘Blaugrana’ u katalonskom okršaju razbila Gironu

150924Barcelona

Nogometaši Barcelone su definitivno nastavili tamo gdje su stali pred reprezentativnu pauzu i upisali su petu uzastopnu pobjedu u španskoj La Ligi.

U utakmici petog kola La Lige su izabranici Hansija Flicka gostovali Gironi i ostvarili ogromnu pobjedu rezultatom 4:1, te dokazali da će ove takmičarske godine biti svima žestok rival.

Ponovo je u dresu Barcelone dominirao mladi Lamine Yamal. On je iskoristio jednu grešku defanzivca Girone u 30. minutu i zabio za 1:0. Svega sedam minuta kasnije nevjerovatni Yamal postiže novi pogodak i duplira prednost Barce.

Na početku drugog poluvremena još jedna lopta u mreži Gazzanige. Svoje ime u listu strijelaca je upisao i Dani Olmo, dok će se o njegovoj majstoriji još dugo pričati. Da navijači prošlosezonske senzacije padnu u još veći očaj pobrinuo se Pedri, koji je u 64. minutu pogodio za 4:0.

Do kraja susreta je Girona uspjela postići jedan počasni pogodak, a to je uradio Christian Stuani 10 minuta prije kraja regularnog toka meča. Uprkos tome što je utakmica bila riješena, nevjerovatnu glupost je u 86. minutu napravio Ferran Torres zaradivši crveni karton.

Barcelona je trenutno lider domaćeg prvenstva sa maksimalnih 15 osvojenih bodova i ima četiri boda više od prvog pratioca Real Madrida. Girona je sedma sa isto toliko bodova.