Hoffenheim razbio Leverkusen, Kramarić ušao u povijest!

Hoffenheim je uvjerljivo slavio u 27. kolu Bundeslige protiv Bayera iz Leverkusena, a Andrej Kramarić postao je najbolji strijelac Hoffenheima u povijesti Bundeslige.

U Hoffenheimovu povijest upisao se hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je postigao posljednji gol domaćina čime je došao do broja od 47 golova u Bundesligi u dresu Hoffenheima i skinuo s trona Sejada Salihovića.

Hoffenheim je poveo u desetoj minuti pogotkom Belfodila. Nakon toga Bayer je izjednačio preko Vollanda i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu prvo je Bender postigao autogol, zatim je Belfodil svojim drugim pogotkom u 61. minuti povisio na 3:1 da bi Kramarić postavio konačnih 4:1.

Hoffenheim je pobjedom skočio na osmo mjesto s 41 bodom, samo bod manje od Bayera na sedmoj poziciji.