Holandija nadigrala Englesku nakon produžetaka i zakazala finale protiv Portugala!

Holandija je osigurala finale Lige nacija nakon što su večeras na neutralnom terenu sa 3:1 nakon produžetaka savladali selekciju Engleske.

Engleska je u vodstvo stigla u 32. minutu kada Rashford koristi jedanaesterac kojeg je skrivio De Ligt, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Do narednog pogotka se čekalo sve do 73. minute kada De Ligt koristi svoju fizičku nadmoć i pored dva protinička igrača centaršut Depaya pretvara u pogodak za izjednačenje.

U 97. minuti John Stones i Kyle Walker su poklonili drugi pogodak Holandiji. Stones se poigravao pred svojim golom, loptu mu je ukrao Memphis Depay i šutirao, Pickford je odbio loptu na koju je natrčao Quincy Promes i nespretno je udario, ali dovoljno da je Walker skrene u vlastitu mrežu.

Konačnih 3:1 Holanđani su postavili u 114. minuti. Barkley je poklonio loptu Depayu koji je nesebično uposlio Promesa kojem nije bilo teško pogoditi praznu Picfordovu mrežu.

Holandija će u nedjelju igrati u finalu protiv domaćina završnog turnira Portugala, dok će Engleska u borbi za treće mjesto odmjeriti snage protiv selekcije Švicarske.