Holandija u 91. minuti stigla do plasmana na završni turnir!

Selekcija Holandije je sinoć u Gelsenkirchenu osvojila bod protiv Njemačke i na taj način prošla u završni turnir Lige nacija koji se odigrava u Portugalu.

Elf je odigrao na svom nivou prvo poluvrijeme i već nakon 20 minuta susreta je vodio 2:0 pogocima Time Wernera (9.) i Leroya Sanea (20.), što je bio rezultat prvog poluvremena.

Holandija je u finišu meča stigla ipak do toliko željenog boda. Prvi pogodak gosti su postigli pet minuta prije kraja kada je prelijep pogodak postigao Qiuncy Promes, a u 90+1. minuti Virgil Van Dijk je iz voleja matirao Manela Neuera za konačnih 2:2.

Holandija je tako postala posljednji učesnik završnog turnira Lige nacija u Portugalu na kojem će uz domaćina učestvovati i Engleska i Švicarska. Žrijeb će biti obavljen 3. decembra u Dublinu.