Hrabri Betis pružio sjajan otpor Barceloni, ali protiv Messija nije mogao

Nogometaši Barcelone su slavili u 23. kolu španske La Lige nakon preukreta u gostima kod Betisa rezultatom 3:2.

Betis je poveo na stadionu “Benito Villamarin” u 6. minuti kada je Sergio Canales realizovao penal, ali je samo tri minute kasnije Frenkie de Jong poravnao rezultat na asistenciju Lionela Messija.

Nabil Fekir je potom u 26. minuti ponovo doveo Betis u vodstvo, ali je u 45+3. minuti Messi asistirao Sergiju Busquetsu za 2:2.

U 72. minuti Messi je kompletirao hat-trick asistencija ubačajem iz slobodnjaka na glavu Clementa Lengleta koji pogađa za preokret i, ispostavit će se, pobjedu.

Barcelona je ovim trijumfom nastavila grčevitu borbu za vrh sa Real Madridom koji ima tri boda više, dok je Betis na 13. poziciji sa 28 osvojenih bodova.