Hrvatska na najtragičniji način vjerovatno ostala bez plasmana u nokaut fazu EURO-a, Italijani sa ‘zvukom sirene’!

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je u Leipzigu odigrala posljednju utakmicu grupne faze Evropskog prvenstva u Njemačkoj protiv Italije, te remizirala rezultatom 1:1.

Hrvatsku je samo jedan osvojen bod u prva dva kola doveo u tešku poziciju i izgledalo je da će ‘Vatreni’ ispasti sa velikog takmičenja prije vremena. No, zahvaljujući Luki Modriću bili su na korak od osmine finala.

Prvi udarac na susretu je večeras uputio Sučić, ali je njegov odličan pokušaj odbranio Donnarumma. Zatim su Italijani počeli da prijete, dok Retegui nije uspio iskoristiti dvije prilike. Iz prvog poluvremena vrijedi još izdvojiti zaista nevjerovatnu intervenciju Livakovića, kada je iz blizine snažno glavom šutirao Bastoni.

Početak drugog dijela igre donio je ogromno uzbuđenje. ‘Vatreni’ su dobili penal, a Donnarumma sjajno čita Modrića i brani njegov udarac. Ipak, već u nastavku akcije upravo Modrić se dobro snalazi i šalje loptu u mrežu aktuelnog prvaka Evrope za 1:0.

Nakon toga su Italijani skroz očekivano krenuli u juriš. Redale su se šanse pred golom Livakovića, da bi tek u posljednjim momentima sudačke nadoknade, preciznije u 98. minutu, Zaccagni zabio na fantastičan način za konačnih 1:1 i tako priredio šok navijačima Hrvatske.

U drugoj utakmici Španija je opravdala ulogu apsolutnog favorita i zahvaljujući pogotku Ferrana Torresa savladala Albaniju sa minimalnih 1:0. Baš Španija u nokaut fazu ide kao lider grupe, Italija je druga sa četiri boda, a Hrvatska ima svega dva boda i male su joj šanse za nastavak turnira. Albanija je posljednja i ima jedan bod.