Hrvatska nije imala rješenje za furioznu Španiju, težak poraz ‘Vatrenih’ na početku EURO-a

SpanijaHRV

Nogometna reprezentacija Španije deklasirala je Hrvatsku rezultatom 3:0 u 1. kolu grupe B i potvrdila je da je jedan od najozbiljnijih pretendenata u borbi za titulu.

Španci su pitanje pobjednika riješili još u prvom poluvremenu kada su ekspresno postigli tri gola, a do kraja su bez većih problema sačuvali ubjedljivo vodstvo.

Hrvatima nije pomogla ni pomoć 50.000 navijača s tribina, jer je u 29. minuti Morata izbjegao ofsajd zamku i matirao istrčalog Livakovića za 1:0.

Radost Španaca nije se ni stišala, a već je bilo 2:0. Fabian Ruiz je majstorski prevario dva rivala, šutirao je sa 16 metara, a lopta zakačila Pongračića i završila u mreži za 2:0.

Potop Hrvatske kompletirao je Dani Carvajal u 45. minuti kada je umakao odbrani poslije centaršuta Laminea Yamala i iz blizine postigao gol za 3:0.

U 81. minuti dosuđen je penal za Hrvatsku, ali udarac Petkovića odbranio je Simon. Lopta se potom odbila do Perišića koji je uposlio Petkovića i kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu, ali gol je poništen i ostalo je 3:0.

Hrvatska će u narednom kolu EURO-a u četvrtak igrati protiv Albanije, dok Španiju očekuje okršaj s Italijom. U ovoj grupi, svoj međusobni duel igraju Albanija i Italija od 21:00 sati.