Hrvatska nakon velikog preokreta savladala Englesku i otišla u finale!

Drugi polufinalni par Svjetskog prvenstva u Rusiji odigrali su Hrvatska i Engleska, a u finale se plasirala selekcija Hrvatska nakon preokreta rezultatom 2:1.

Engleska je povela već u petoj minuti kada je Kieran Trippier postigao efektan pogodak iz slobodnog udarca za 1:0. Subašić je paradom samo uljepšao pogodak.

Rezultatom koji je postavio Trippier otišlo se na desetominutni odmor, a u nastavku su Vatreni sa konkretnijom željom za izjednačenjem, a nagrada je došla u 67. minuti kada Perišić pogađa na asistenciju Vrsaljka.

U 72. minuti Hrvati su mogli do totalnog preokreta, no Perišić je pogodio stativu. Deset minuta kasnije Mandžukić je sjajno uhvatio volej, ali je Pickford spasio svoju mrežu, pa se otišlo u produžetke.

U 109. minutu produžetka Hrvatska dolazi do potpunog preokreta, kada je Mandžukić maestralno prevario Pickforda na asistenciju Perišića.

Hrvatska je ovom pobjedom zakazala finalni duel protiv ekipe Francuske, koja je sinoć savladala Belgiju.