Hrvatska u dramatičnoj utakmici pobijedila Njemačku i izborila polufinale!

U susretu 2. kola I grupe Europskog rukometnog prvenstva u Beču Hrvatska je u dramatičnoj utakmici svladala Njemačku s 25:24 (11:14) i osigurala polufinale.

Hrvatska je velikim zalaganjem pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je izabranicima Line Červara donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja utakmice.

‘Kauboji’ su se “vratili iz mrtvih” u finišu drugog poluvremena, nakon što je Njemačka vodila većinu utakmice. Furioznom završnicom Hrvatska je upisala petu pobjedu na EURO-u, koja ju vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja druge faze natjecanja.

Pred 10.000 gledatelja u dvorani u Beču, u kojoj su više polovice od činili hrvatski navijači, Igor Karačić je ponio titulu najboljeg igrača utakmice sa sedam golova.

Domagoj Duvnjak je dodao pet golova , Luka Stepančić 4, a David Mandić i Luka Cindrić po tri pogotka, dok je Njemačku predvodio Uwe Gensheimer s četiri pogotka.

Hrvatsku očekuju još utakmice sa Španjolskom (ponedjeljak, 16 sati) i Češkom (srijeda, 16 sati).