Hrvatska u Osijeku slavila izuzetno važnu pobjedu protiv Walesa!

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je u Osijeku u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine selekciju Velsa rezultatom 2:1 i tako se donekle iskupili za poraz od Mađarske u prošlom kolu.

Hrvatska je povela u 18. minuti utakmice nakon odlične kontre. Perišić je bio sam s lijeve strane, ušao u šesnaesterac, gađao otvorenog Kramarića, ali je Lawrence nespretno ugurao loptu u vlastitu mrežu za 1:0.

Već na otvaranju drugog poluvremena Perišić je udvostručio vodstvo. Hrvatska je uraganski krenula u nastavak, a uslijedila je užasna reakcija velške odbrane. Modrić je krenuo prema golmanu, dodao Perišiću, koji je primio loptu na lijevu stranu od gola. Uklizao mu je Roberts, ali prizemnim udarcem u donji desni ugao postigao gol za za 2:0.

Velšani su se u igru vratili u 78. minuti nakon sjajnog udarca Brooksa. Pašalić je pogriješio nakon auta, dodao je loptu Velsu, ona je došla do Brooksa koji je uputio udarac s 18 metara. Lopta je putem do gola pogodila Vidu i prevarila Livakovića za konačnih 2:1.

Hrvatska je ostvarila izuzetno važnu pobjedu s obzirom da su ponovo prvi na tabeli nakon tri odigrana kola i najviše bi im odgovarao remi Slovačke koja ima tri boda, ali i utakmicu manje.