Hrvatska u velikoj drami u Beogradu uspjela spasiti bod!

U trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Hrvatska je u Beogradu sa Srbijom odigrala 25:25. i tako prvi put osvojila bod u ovim kvalifikacijama.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4:1 i 7:4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti. Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8:8. Dokraja prvog dijela igralo se gol za gol, a prvi dio je okončan s rezultatom 13:13.

Srbija je prvi put povela početkom drugog dijela (14:13), a potom i sa dva razlike (16:14), dok je bilo očito da Kauboji nisu dobro ušli u nastavak. Lošu igru naših spašavao je svojim obranama vratar Marin Šego, a golom Marka Mamića s devet metara Hrvatska je u 49. minuti prvi put u drugom dijelu izjednačila (20:20), a Duvnjak tri minute kasnije pogađa i za vodstvo (21:20). Pet minuta prije kraja Ilić vraća Srbiju u vodstvo (22:23), a Željko Musa u 56. minuti pogađa za 23:23. Šego potom upisuje još jednu važnu obranu, a Štrlek pogađa sa svog deveterca prazan gol Srba za 24:23.

Vanja Ilić dvije minute prije kraja s krila pogađa za 24:24, da bi 75 sekundi prije kraja ponovno Vanja Ilić iz kontre zabija za novo vodstvo Srbije. Kapetan Duvnjak preuzima odgovornost i postiže gol za 25:25 pola minute prije kraja, a u zadnjem srpskom napadu hrvatska obrana zaustavlja pokušaj Mijajla Marsenića s devet metara nakon što je vrijeme već isteklo.

Kauboji su ovim bodom ostali sami na vrhu skupine, ispred Švicarske, a priliku za dodatno cementiranje vodeće pozicije imat će ove nedjelje u Zadru gdje će u sklopu četvrtog kola ugostiti Srbiju.