HRVATSKI KUP: Rijeka izborila finale s Dinamom!

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Inter 2:1 u utakmici polufinala Kupa Hrvatske izborivši plasman u finale.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše zanimljivosti. Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su poveli pogotkom Murića. Igrala se 30. minuta kada je Halilović uposlio Murića koji je zaobišao vratara i zabio za 0:1.

Inter je krenuo konkretnije u nastavku, ali unatoč nekoliko ubačaja, domaćin je ostao bez prilike. U 86. minuti Rijeka povećava prednost. Lončar je potegnuo s ruba kaznenog prostora i sjajno pogodio 0:2.

Činilo se da će to biti trenutak koji će prelomiti utakmicu. Ipak, Inter je u prvoj minuti sudačke nadoknade izborio slobodan udarac na dvadeset metara, a Brezovec lijepo pogodio za 1:2.

Inter je krenuo na sve ili ništa, ali tri minute nadoknade nakon gola nisu bile dovoljne da domaćin stigne do remija.

Rijeku u finalu, koje je na rasporedu 22. maja u Puli, očekuje ogled protiv branitelja naslova Dinama.