I pored blijedog izdanja Zmajevi se vraćaju neporaženi u BiH!

Nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine upisala je prvu pobjedu u Ligi nacija protiv selekcije Sjeverne Irske uprkos lošoj igri tokom cijelog susreta.

Pjanić je u 36 minuti pronašao Džeku na lijevoj strani, on ubacuje loptu po zemlji u peterac, Duljević se sjajno ubacio iza leđa odbrane domaće selekcije i pogodio za 1:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a iz jedine prilike su Zmajevi došlo u vodstvo.

Zmajevi su udvostručili prednost u 64. minuti nakon katastrofalne greške odbrane Sjeverne Irske. Cathcart je vratio loptu glavom preslabo golmanu Peacock-Farrellu, Sarić je odlično to ispratio, stigao prvi do nje i lagano je poslao u praznu mrežu za 2:0.

U 90+3. minuti Sjeverna Irska je stigla do počasnog pogotka. Nakon 17. kornera u gužvi u petercu najbolje se snašao Grigg i pogodio za konačnih 2:1.

Narednu utakmicu izaranici Roberta Prosinečkog igraju u utorak protiv selekcije Austrije na Bilinom Polju.