Ibrahimović ponovo heroj Uniteda: Sjajan derbi i podjela bodova!

U 21. kolu Premier lige, najveći derbi engleskog nogometa na Old Traffordu igrali su Manchester United i Liverpool. Ovo je tačno 50. utakmica ovih velikih rivala u Premiershipu, a prvi njihov ovosezonski duel je završio bez pobjednika.

Liverpool je stigao do vodstva u 27. minuti utakmice. Paul Pogba je nepromišljeno reagovao nakon kornera, igrao rukom u svom šesnaestercu i poklonio penal gostima. James Milner je rutinski realizirao najstrožiju kaznu za 0:1.

U 33. minuti Ibrahimovićje je snažno pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali Mignolet je nevjerojatnom reakcijom to zaustavio. Novu sjajnu priliku imao je Mhitaryan u 41. minuti kada je izbio sam pred Mignoleta koji opet fantastično brani.

U 55. minuti MArtial krade loptu maldom Arnoldu, dodaje do Mhitaryana koji se sjurio prema golu Redsa i umjesto da šutirao odlučio se na dodavanje, pa je propala još jedna odlična prilika za United.

Crveni đavoli su do izjednačenja stigli u 84. minuti. Rooney je centrirao, a Fellaini pogodio stativu, ali nastavio se napad Uniteda. Lopta je na kraju došla do Ibrahimovića koji glavom s tri, četiri metra pospremio loptu u mrežu za 1:1.