Ibričić za 5 minuta postigao dva gola za Erciyesspor

Erciyesspor je u derbiju začelja, kao gost, savladao Kayserispor sa 4:0 uz dva pogotka Senijada Ibričića. Povremeni reprezentativac naše zemlje je u igru ušao u 77. minuti, a samo četiri minute kasnije postigao je treći pogodak na susretu, da bi u 86. minuti postavio konačnih 4:0.

Vrijedi još napomenuti da je Ibričić u 91. minuti susreta imao sjajnu priliku da potigne i hat-trick, kada je sam izašao pred domaćeg golmana koji krajnjim naporom ipak brani njegov šut.

Prethodno je Ibričić zamijenio Edinha, Portugalca koji je postigao prva dva gola za goste. S ovom pobjedom Erciyesspor i dalje sanja ostanak, te ima 22 boda i nalazi se na 16. mjestu. Kayserispor ostaje zakovan za dno sa samo 16 bodova.

Između ta dva tima smješten je Rizespor sa 21 bodom. Narednu utakmicu ekipa Erciyesspora igra na svom terenu protiv Konyaspora i pred imerativom su pobjede ako žele i dalje ostati u najelitnijem turskom fudbalskom takmičenju.