Inter i Juventus podijelili bodove u odličnom derbiju, Ronaldo stigao do impresivne brojke!

Derbi 34. kola Serie A na Giuseppe Meazzi odigrali su Inter i Juventus. U odličnom derbiju sa mnoštvo prilika najrealniji rezultat je bio podjela bodova, što se na kraju i desilo. Završilo je 1:1.

Nerazzurri su odlično otvorili meč protiv novog-starog šampiona, a do vodstva su stigli u 7. minuti. Odličan volej sa oko 25 metara uhvatio je Radja Nainggolan, a lopta je završila u mreži uz pomoć Szczesnog.

Inter je bio puno bolji rival u prvom poluvremenu te se na odmor otišlo pri zasluženom vodstvu domaćina.

U drugom poluvremenu Juventus je pojačao ritam, ali su izabranici Luciano Spalletija imali jedinstvenu priliku preko Perišića da udvostruče prednost. Međutim, to se nije dogodilo.

U 62. minuti stvari su vraćene na početak. Pjanić je odigrao petom Cristianu Ronaldu koji veoma preciznim udarcem matira Handanoviča za svoj 600. pogodak na klupskom nivou.