Inter ispustio pobjedu u Firenci u sudačkoj nadoknadi

U derbiju 16. kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine i milanskog Intera su u Firenci odigrali 1:1, a domaći su izborili remi pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Gosti iz Milana poveli su već u osmoj minuti susreta, a gol je postigao iskusni Španjolac Borja Valero na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića.

U nastavku utakmice ‘Nerazzurri’ su imali priliku razriješiti sve dileme oko pobjednika, ali nisu bili konkretni. Kazna je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je 19-godišnji Srbin Dušan Vlahović pogodio za 1:1 i erupciju oduševljenja na stadionu Artemio Franchi.

Inter je ovim bodom ostao na prvom mjestu koje sada dijeli s Juventusom. ‘Nerazzurri’ će prije zimske pauze sljedeće subote igrati na domaćem terenu protiv pretposljednje Genoe.

Fiorentina je sada na 14. mjestu prvenstvene ljestvice sa 17 osvojenih bodova, četiri više od opasne zone.