Inter na pogon Martineza i Lukakua do trijumfa u derbiju protiv Napolija

Nogometaši Intera pobijedili su na San Paolu u okviru 18. kola Serie A ekipu Napolija rezultatom 3:1.

Gosti su u 14. minutu došli do vodstva. Romelu Lukaku je postigao sjajan solo pogodak od stativu za hladan tuš u Napulju.

Igra se potom malo primirila, a onda je Lukaku udvostručio vodstvo u 33. minuti. Belgijanac je snažno šutirao s ivice šesnaesterca, a loptu je kroz ruke propustio mladi Meret pa je ona završila u mreži.

U 39. minutu nadu je svojim navijačima vratio Milik koji je postigao jedan od najlakših pogodaka u svojoj karijeri. Ujedno je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Napoli je žestoko krenuo u drugom dijelu, ali je Inter preko Martineza povisio na 1:3 i tako riješio sve dileme oko pobjednika ovog derbija.

Inter je sa 14. pobjedom u sezoni prvi na tabeli Serije A s istim brojem bodova kao i Juventus. Napoli je tek na osmoj poziciji sa 24 boda.