Inter prošao i drugu prepreku, Udinese i Atalanta neočekivano poraženi

Ekipa Intera ostvarila je drugu pobjedu u meču 2. kola italijanske Serije A protiv Cagliarija u gostima rezultatom 2:1.

Nerazzurri u vodstvo stižu u 25. minuti kada centaršut Sensija u pogodak pretvara Martinez, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Slično kako je Inter stigao u vodstvo, Cagliari je izjednačio. Nandez je centrirao s desne strane, a na pravom mjestu bio je Joao Pedro koji pogađa za 1:1 i donosi veliko slavlje navijačima na Sardegna Areni.

Inter je nakon izjednačenja igrao strpljivo, čekao je svoju priliku, a konačnih 2:1 i tri boda ovoj ekipi donio je Romelu Lukaku s bijele tačke u 72. minuti.

Udinese je na svom terenu izgubio od Parme rezultatom 3:1, dok je Atalanta također na svom terenu doživjela poraz od Torina sa 3:2. Genoa je bila bolja od Fiorentine rezultatom 2:1.