Inter siguran protiv Genoe za izjednačenje sa Juventusom na vrhu Serije A

Nogometaši Interaisali su u 17. kolu Serije A izuzetno sigurnu pobjedu nad ekipom Genoe rezultatom 4:0.

Inter je do vodstva došao u 31. minuti susreta kada je fantastični Lukaku iskoristio asistenciju Candreve.

Samo dvije minute kasnije Lukaku je asistent, a ovaj put mrežu gostujuće ekipe trese Gagliardini. Ostalo je nakon prvih 45 minuta utakmice 2:0 za Inter.

U 63. minuti je sviran jedanaesterac za Inter koji je i riješio utakmicu. Debitant Sebastian Esposito namjestio je loptu na bijelu tačku i postao drugi najmlađi strijelac Intera u historiji Serije A.

Svoj drugi, a Interov četvrti pogodak na utakmici postigao je Lukaku u 71. minuti susreta. Ostalo je do kraja susreta na San Siru 4:0 za ekipu iz Milana.

Inter se nakon ovog kola izjednačio na vrhu Serije A sa Juventusom. Sada oba tima imaju po 42 pogotka, dok je Genoa na 19 poziciji sa samo 11 osvojenih bodova.