Inter u ludoj utakmici sa sedam pogodaka slavio protiv Sassuola

Nogometaši Intera su u sklopu 8. kola na Reggio Emiliji savladali domaćina Sassuolo u ludoj utakmici koja j završila rezultatom 4:3.

Raspoloženi gosti su na poluvremenu imali sigruno vodstvo od 3:1. Pogađali su Lautaro Martinez i Romelu Lukaku u dva navrata. Za domaćine je mrežu pogodio Berardi u 16. minuti.

U nastavku susreta Lautaro je postigao još jedan pogodak, a nakon njegovog izlaska kod rezultata 4:1, Inter se doslovno “raspao”. Sassuolo je to iskoristio da stigne na samo gol zaostatka. Pogađali su Filip Đuričić i Boga u 81. minuti.

Međutim, do poravnanja i senzacije domaćini nisu mogli. Inter je nakon ovog kola drugi na tabeli Serije A sa bodom zaostatka za vodećim Juventusom. Sassuolo šest bodova iznad opasne zone i zauzima 16. mjesto na tabeli.