Inter u veličanstvenom derbiju nakon preokreta savladao Milan!

Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi nakon velikog preokreta ekipu Milana rezultatom 4:2.

Potom je uslijedilo nevjerovatan rasplet prvog poluvremena. Pet minuta prije odlaska na odmor Ibrahimović nadskače Godina i spušta loptu koju Rebić šalje u mrežu za 0:1.

Međutim, nije se Milan tu zaustavio budući da je Ibrahimović u sudijskoj nadoknadi neometan glavom udvostručio prednost Rossonera za miran odlazak na odmor.

Samo osam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Interu da izjednači. Prvo je Brozović pospremio odbijenu loptu u mrežu za 1:2, a izjednačenje je donio Vecino dvije minute kasnije za ludi početak nastavka derbija.

Gol koji je gotovo riješio pitanje pobjednika postignut je u 70. minuti. Candreva je centrirao iz kornera, a De Vrij glavom iz gotovo nemoguće pozicije donio veliki preokret Interu.

Milan je bio u nokaut pa je Eriksen pogodio prečku iz slobodnog udarca u 81. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Lukaku je postavio konačnih 4:2.

Inter je nakon ovog kola zasjeo na vrh Serije A, dok je Milan na desetoj poziciji.