Ipak nije zaboravio tresti protivničke mreže: Lewandowski ‘rešetao’ Valenciju, Barcelonin preokret na Mestalli!

Barcelona je na dobar način otvorila sezonu, obzirom na to da je u prvom kolu španske La Lige slavila nakon preokreta na gostovanju Valenciji rezultatom 2:1.

Ruku na srce, Barcelona je bila ofanzivniji protivnik u prvom poluvremenu, ali smo prava uzbuđenja dobili tek u završnici ovog dijela igre na Mestalli.

Prvo je Hugo Duro odlično pogodio glavom na asistenciju Lopeza za 1:0, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi Robert Lewandowski donio poravnanje ekipi Hansija Flicka.

Otvorilo se Barci sve na samom startu drugog poluvremena. Naime, dosuđen je penal za ‘Blaugranu’, koji precizno izvodi Lewandowski za svoj drugi pogodak i konačnih 2:1.

Imali su nogometaši bivšeg prvaka Španije izgledne prilike da do kraja utakmice i podebljaju svoju prednost, ali je rezultat ipak ostao isti. U narednom kolu Barcelona dočekuje Athletic Bilbao, dok Valencija gostuje u Vigu kod Celte.