Islam Slimani donio slavlje Fenerbahčeu protiv Zenita!

Iako su susreti Europske lige rezervirani za četvrtak, večeras je u Istanbulu Fenerbahče dočekao ruski Zenit u prvom susretu šesnaestine finala.

Nakon lošeg početka sezone i gomile poraza koje su nakupili, turski velikan počeo je s boljim rezultatima. Nakon dvije uzastopne pobjede protiv Göztepea i Yeni Malatyaspora, Fenerbahče je uspio srušiti Zenit.

Jedini pogodak na utakmici djelo je Alžirca Islama Slimanija u 21. minuti susreta. Robusni napadač odlično se snašao nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru te pospremio loptu iza Lunevovih leđa.

Zenit je najveću priliku za izjednačenje imao u 44. minuti kada je Mehmet Topal napravio prekršaj u kaznenom prostoru. Zenit je dobio penal, a odgovornost je preuzeo Robert Mak.

Slovački napadač je dobro pucao u desnu stranu gola, ali je Fenerbahčeov vratar Harun Tekin odlično reakcijom spriječio siguran pogodak.

Uzvratna utakmica u Sankt-Peterburgu na rasporedu je sljedeći četvrtak, 21. februara u 18:55 sati.