Island teškom mukom pobijedio Makedoniju i osigurao drugi krug!

Rukometaši Islanda i Makedonije našli su se u izravnoj borbi za treće mjesto u skupini B. Islanđani su slavili s 24:22 u susretu koji je bio otvoren do samog kraja.

Island je u prvom poluvremenu izgledao indisponirano, a na vratima Makedonije odlično je branio Borko Ristovski. Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:11 za Makedoniju, a osim Ristovskog od treba spomenuti i doprinos Kirila Lazarova s četiri pogotka.

U nastavku drugog dijela ništa se nije promijenilo, sve do trenutka kada je zablistao islandski vratar Gustavsson. S dvije obrane u istom napadu došao je do svoje desete, a njegovi suigrači poravnali su rezultat (16:16).

Odluka o trećem putniku iz skupine B pala je u zadnje dvije minute. Gunnarsson je s linije sedam metara pogodio za 24:22, na drugoj je strani Makedonija promašila i Island je teškom mukom prošao dalje.

Manaskov i Lazarov su postigli pet pogodaka za Makedoniju, dok je kod Islanda najučinkovitiji bio Gunnarsson s 10 pogodaka. Vratari Ristovski i Gustavsson u konačnici završili na visokih 13 obrana.