Istinski show u Firenci! De Gea odbranio dva penala igračima Milana i donio Fiorentini veliki trijumf

061024DeGea

Večeras su nogometaši Fiorentine na svom Artemio Franchiju dočekali ekipu Milana u utakmici sedmog kola italijanske Serie A, te slavili rezultatom 2:1.

Apsolutni heroj domaće momčadi ove noći je bio maestralni španski golman David De Gea koji je odbranio čak dva penala, a što je bilo prelomno u konačnom ishodu derbija kola.

U 22. minutu susreta vidjeli smo prvi penal na utakmici. Hernandez je oborio Dodoa, Kean je stavio loptu na bijelu tačku, ali njegov udarac brani Maignan. Ubrzo je Kean postigao pogodak iz igre za domaće, no isti je poništen zbog ofsajda.

Igrao se 35. minut kada nogometaši ‘Viole’ nisu pogriješili, pa je Adli probio po desnoj strani ivice kaznenog prostora i sjajnim udarcem u dalji ugao zatresao mrežu Milana, kluba koji ga je i poslao na posudbu u Fiorentinu.

Krajem prvog poluvremena novi penal. Hernandezov udarac sa bijele tačke odbranio je De Gea, a Španac je osujetio i pokušaj Abrahama odmah nakon toga.

Poslije 10 minuta igre u nastavku još jedan penal za Milan. Abraham je odlučio šutirati ovoga puta, ali je bivši čuvar mreže Manchester Uniteda ponovo bio na visini zadatka i zaustavio je Engleza. Četiri minuta kasnije De Gea nije mogao ništa, kada je pogodio Pulišić.

Imao je golman Fiorentine još nekoliko impresivnih intervencija, da bi kazna za promašaje ‘Rossonera’ stigla u 73. minutu. Gudmundsson je raspalio po lopti i matirao Maignana za konačnih 2:1. Ono što je zanimljivo jeste to da je i u ovaoj akciji jedan od ključnih bio De Gea.

Milan se trenutno nalazi na šestoj poziciji na tabeli Serie A sa 11 osvojenih bodova. S druge strane, Fiorentina je 11. i ima samo jedan bod manje od večerašnjeg rivala.