ISTINSKI SPEKTAKL: Girona u Madridu eliminisala Atletico!

Ekipa Girone je nakon prve utakmice u osmini finala Kupa kralja koju su odigrali 1:1 sa Jorgandžijama večeras remizirala 3:3 i na taj način izbacila jednog od favorita iz takmičenja.

Počelo je odlično za Jorgandžije pošto su poveli već u 12. minuti kada je Kalinić pogodio nakon odlične lopte Godina. Atletico je bio ogroman favorit u ovoj utakmici, ali se sve srušilo kao kula od karata u finišu utakmice.

Girona uspijeva uzvratiti prije odlaska na odmor. Igrala se 37. minuta kada je Fernandez postigao fantastičan gol za rezultat prvog dijela, 1:1.

Gosti su stigli do potpunog preokreta u 59. minuti preko Stuanija, ali je u 66. Correa vratio Atletico u igru poravnavši na 2:2.

U samom finišu utakmice, u 84. minuti Antoine Griezmann šutem iskosa ‘probija’ golmana gostiju za 3:2 i erupciju oduševljenja na Wanda Metropolitano stadionu.

Nekadašnji napadač CSKA i Rome Seydou Doumbia u 88. minuti skreće šut Garcije u mrežu za 3:3 i odvodi Gironu dalje.