Italija nakon preokreta protiv Albanije započela pohod odbrane titule prvaka Evrope

ItalijaALB

Nogometna reprezentacija Italije pobijedila je Albaniju rezultatom 2:1 u 1. kolu grupe B Evropskog prvenstva i trijumfalno je krenula u odbranu titule šampiona Starog kontinenta.

Azzurri su bili daleko bolji rival i mogli su ubjedljivije slaviti, a njihove navijače prije svega može radovati dosta dobra igra puna kombinatorike i brzih akcija.

Ipak, Albanija je ta koja je povela u 22. sekundi, a gol koji je postigao Nedim Bajrami najbrži je u historiji Evropskih prvenstava.

Samo što se krenulo s centra, Di Marco je loše izveo loptu iz auta, a Bajrami je prihvatio i silovitim šutem zakucao pod prečku Donnarumminog gola.

Pogodak Bajramija je daleko najbrži u historiji EURO-a budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija – Grčka na Euru 2004. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

Već u 10. minuti Bastoni je poravnao na 1:1 nakon što je defanzivac poslije kornera iskoristio slabu reakciju albanske odbrane i poravnao rezultat.

Italijani su nastavili s napadima, a do preokreta su došli u 19. minuti. Jedna lopta je došla do Barelle koji je sjajno šutirao sa vrha kaznenog prostora i pogodio za 2:1.

Italija će u narednom kolu u četvrtak igrati debi protiv Španije, dok Albaniju očekuje okršaj protiv Hrvatske.

U prvom meču ove grupe, Španija je sa ubjedljivih 3:0 nadigrala Hrvatsku.