Italija preokretom pregazila još uvijek neprepoznatljivu Francusku, ljepotica Dimarca pokupila svu pažnju!

060924Dimarco

Reprezentacija Italije ostvarila je senzacionalan rezultat večeras i savladala Francusku sa uvjerljivih 3:1 na gostujućem terenu na startu Lige nacija.

Francuska je ovim porazom produbila krizu sa Evropskog prvenstva, obzirom da su ‘Tricolori’ u Njemačkoj izgledali zaista očajno. S druge strane, Italija je pobjedom možda i najavila neke velike stvari u budućnosti.

Francuzi su večeras poveli već u 13. sekundi kada je Barcola zabio za vodstvo domaćih i sve je slutilo na lakši trijumf Deschampsovih izabranika. Ipak, tako nije bilo.

‘Azzuri’ su ostatak utakmice odigrali impresivno te su uspjeli čak tri puta zatresti mrežu bivšeg prvaka svijeta. Za poravnanje je na prelijep način iz voleja u 30. minutu susreta pogodio Dimarco nakon sjajne asistencije Tonalija.

U drugom poluvremenu su još Frattesi u 51., odnosno Raspadori u 74. minutu matirali Maignana za konačnih 3:1 i najavu problema za Francusku.

Drugi meč ove grupe odigrali su Belgija i Izrael, a Belgijanci su također slavili sa 3:1. Za ‘Crvene vragove’ su zabijali De Bruyne dva puta i jednom Tielemans. S druge strane, jedini pogodak Izraelu donio je Castagne autogolom.