Italija teže od očekivanog sa igračem više u finišu porazila Armeniju!

Nogometaši Italije slavili su u Armeniji rezultatom i tako 3:1 i tako upisali i petu pobjedu iz isto toliko susreta u kvalifikacijama za Euro 2020. godine.

Iako konačan rezultat od 3:1 sugeriše laganu pobjedu, Azzurri su do nje stigli teže od očekivanog.

Već u 11. minuti Alexander Karapetyan je doveo Armeniju u vodstvo, no samo 17 minuta kasnije Andrea Belotti je iskoristio lošu reakciju odbrane domaće ekipe nakon Emersonovog ubačaja i pogodio je za 1:1.

Karapetyan je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dobio drugi žuti karton i ostavio svoje saigrače na cjedilu i tako postao tragičar utakmice.

Armenija se dobro branila sa 10 igrača sve do samog finiša susreta, no Italija je uspjela slomiti otpor i na kraju iskoristiti prednost igrača više, te su pogocima Lorenza Pellegrinija iz 77. i Belotttija iz 80. minute upisala i petu pobjedu.

U kvalifikacionoj grupi J večeras od 20:45 sati se sastaju BiH – Lihtenštajn i Finska – Grčka.