Italija trijumfom nad Finskom opravdala ulogu favorita u grupi J

Reprezentacija Italije pobijedila je u Tampereu u okviru šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Finske rezultatom 2:1.

Golman domaće selekcije Hradecky najzaslužniji je što se na desetominutni odmor otišlo neriješenim rezultatom. Italijani su imali čak 15 udaraca, ali nisu imali rješenja da ga savladaju.

Ipak, pola sata prije kraja meča Italija je stigla u vodstvo. Nakon dobrog centaršuta Chiese, Immobile se dobro snalazi i trese mrežu Finske za vodstvo. Ovo je za napadača Lazija bio prvi pogodak u nacionalnom dresu nakon više od dvije godine.

Finska se potom probudila, a u 72. minuti i stigla do izjednačenja. Pukki je bio strijelac pogotkom iz penala, kojeg je i sam iznudio.

Zadovoljstvo na licima domaćih navijača trajalo je svega sedam minuta budući da je sudija dosudio još jedan penal, ovaj put za Italiju. Siguran je bio Jorginho za konačnih 1:2.

Italija je ovim trijumfom potvrdila ulogu favorita i nastavila svoj stopostotni niz u grupi J. Sa maksimalnih 18 osvojenih bodova je ispred upravo drugoplasirane Finske koja ima 12 bodova.

U preostalom meču Grupe J, Grčka i Lihtenštajn su podijelili bodove u Atini odigravši neriješeno 1:1.