Italijan tvrd orah za velikog Srbina! Sinner po drugi put u četiri dana srušio Đokovića i osigurao finale u Saudijskoj Arabiji

171024Sinner

Jannik Sinner pobijedio je večeras u Saudijskoj Arabiji Novaka Đokovića s 2:1, po setovima 6:2, 6:7 i 6:4 i tako se plasirao u finale egzibicionog turnira.

Đoković je po drugi put u četiri dana morao pružiti ruku Janniku Sinneru i priznati mu da je trenutno bolji teniser. Naime, nakon finala Mastersa u Šangaju, prvi igrač svijeta je legendarnog Srbina pobijedio i na turniru Šest kraljeva u Saudijskoj Arabiji.

Sinner je apsolutno dominirao prvim setom. Nije Novak imao nikakve šanse da mu zaprijeti na servisu, on je na drugoj strani uzeo dva breaka Đokoviću i lagano je dobio prvi set rezultatom 6:2. No, prvi igrač svijeta suočio se sa problemima na startu drugog seta.

Izgledao je Sinner poprilično loše i mučio se, a što je Novak iskoristio da dođe do breaka i vodstva od 2:0 u drugom setu. Ipak, stvari se vrlo brzo vraćaju na početak.

Italijan je u četvrtom gemu bez izgubljenog poena došao do breaka i zatim je krenula zaista sjajna borba, tenis je bio vrhunski, dok je pobjednik drugog seta odlučen u tie-breaku. Đoković je odigrao nevjerovatno i razbio rivala sa 7:0, te uzeo set (7:6) i došao do izjednačenja od 1:1.

Sinner odlično ulazi u treći set. Odmah je oduzeo servis Novaku, ali se Đoković nije predao i uzvratio je. Četiri break lopte spasio je Nole u petom gemu trećeg seta, a onda italijanski teniser uz dosta muke spašava svoj servis.

Međutim, u sedmom gemu Novaku nestaje snage, što je Sinner iskoristio i oduzeo mu servis. Pored svega, neuništivi Srbin nije odustao i uspio se vratiti u meč. Naredni gem donio je novi break Sinnera koji potom ima servis za osvajanje meča.

Konačno je uspio prvi reket planete da završi posao, dobio je set sa 6:4 i došao do pobjede od 2:1 i plasmana u finale. U finalu će Sinner igrati protiv boljeg iz meča Carlos Alcaraza i Rafaela Nadala, a pobjednik će inkasirati 6 milijuna dolara.