Iznenađenje na St. Mary’su: Hrabri Burnley srušio favorizirani Southampton

Subotnji program u engleskoj Premier ligi otvoren je susretom 26. kola između Southamptona i Burnleyja na stadionu St. Mary’s. Gosti su iznenađujuće upisali pobjedu s 2:1.

Burnley je poveo već u drugoj minuti utakmice. Westwood je izveo udarac iz kuta, a vjerojatno ni sam nije očekivao da će postići pogodak direktno iz prekida.

Naime, dvojica igrača Southamptona propustila su loptu misleći da će je vratar uhvatiti. Međutim, McCarthy se zbunio, pa je lopta umjesto u njegovim rukama, završila u mreži.

Domaći su brzo izjednačili. Ings se u 18. minuti majstorski izborio za prostor i prevario vratara gostiju, potvrdivši da je i dalje u briljantnoj formi ove sezone. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na predah.

U nastavku je prvi zaprijetio Southampton, ali Bertrand nije bio precizan. Kazna je stigla u 60. minuti, a u glavnoj ulozi našao se Vydra. Čeh je primio loptu na rubu šesnaesterca, prevario protivnike i atraktivno zabio za 2:1.

Završilo je na kraju 2:1 za Burnley, unatoč završnom pritisku Southamptona.