Iznenađenje na startu sezone: Brighton pregazio Watford u gostima!

Nakon što je Manchester City pobijedio West Ham 5:0 u prvom subotnjem dvoboju, odigrana su još četiri susreta prvog kola Premier lige.

Za iznenađenje na startu sezone pobrinuo se Brighton & Hove Albion koji je visoko pobijedio Watforda u gostima s 3:0.

Sve je počelo autogolom Abdoulayea Doucourea u 28. minuti. U nastavku susreta Brighton je samo povećao na 3:0 golovima Florina Andonea i Neala Maupayja.

Utakmicu bez golova odigrali su Crystal Palace i Everton. Novi napadač momčadi iz Liverpoola Moise Kean krenuo je s klupe, a u igru je ušao u 65. minuti. Ipak, pogodaka nije bilo, a gosti su od 76. minute igrali bez isključenog Schneiderlina.

Uvjerljiv je bio Burnley koji je na domaćem terenu nadigrao Southampton s 3:0. Gosti su se držali u prvih 60 minuta igre, ali nakon toga je domaćin i s dva pogotka Barnesa te jednim Gudmundssona upisao visoku pobjedu.

Povratnik u Premier ligu Sheffield United u završnici je uspio izvući bod na gostovanju kod Bournemoutha odigravši 1:1. Domaćin je poveo u 62. minuti pogotkom Chrisa Mephama, ali je Billy Sharp u 88. minuti pogodio za 1:1.