Iznenađenje u FA kupu: Trećeligaš zaustavio Kloppov Liverpool

Za razliku od Manchester Cityja i Manchester Uniteda koji su rutinski izborili plasman u osminu finala FA kupa, Liverpool će morati na “popravni”.

Vodeća momčad Premier lige zaustavljena je kod trećeligaša Shrewsbury Towna. Kloppovi izabranici odigrali su iznenađujućih 2:2 na gostovanju kod 16. momčadi trećeg razreda engleskog nogometa.

Liverpool je poveo 2:0 golovima Jonesa (15) i Lovea (46-ag), no domaćin je u nastavku zabio dva pogotka aktualnom europskom prvaku izazvavši pravu ludnicu na stadionu Montgomery Waters Meadow.

Heroj utakmice bio je dvostruki strijelac Jason Cummings. Prvo je u 65. minuti smanjio pogotkom iz penala, a deset minuta kasnije je izjednačio nakon što je fenomenalno prošao Lovrena.