JAKO VAŽNI BODOVI: Stuttgart remizirao kod Werdera!

U sklopu 23. kola Bundeslige snage su odmjerili Werder i Stuttgart. Utakmica je završena neriješeno, rezultatom 1:1, što je izuzetno važno za gostujuću ekipu u ovom duelu.

Već na samom otvaranju susreta gosti preko Zubera dolaze do vodstva. Werder je pokušavao da što prije vrati stvari na početak, a to im je uspjelo u 45. minuti kada je Klaassen postigao gol za 1:1. Tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku su domaćini imali inicijativu i dominaciju na terenu, ali to nisu uspjeli iskoristiti. Možda i najbolju šansu za pobjedu imali su u 71. minuti kada je Nuri Sahin dobro šutirao, ali je Zieler fantastično odbranio.

Werder je nakon ovog remija ostao na devetom mjestu sa 32 boda, dok je Stuttgart na 16. mjestu sa isto toliko bodova.