Hrvatska je novi učesnik četvrtine finala!

Četvrtu utakmicu osmine finala odigrali su Danska i Hrvatska. Pobjedu i plasman u četvrfinale, gdje ih čeka Rusija, ostvarila je selekcija Hrvatske nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica za Dansku nije mogla bolje početi. Nakon samo 1 minute igranja, pogodio je Jorgensen na asistenciju Delaneya. Vatreni su ekspresno odgovorili samo 3 minute kasnije kada je lijepo pogodio Mario Mandžukić. Utakmica sa visokim ritmom u nastavku, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu obje selekcije zaigrale su nešto opreznije, što je smanjilo broj šansi na sam minimum. Najveća bitka se vodila na sredini terena, ali su i pored toga Vatreni bili nešto konretniji rival.

Drugi duel osmine finala donio je odigravanje produžetaka, nakon što su u regularnom dijelu sačuvali rezultat iz prvog poluvremena. Danci su nešto konrektnije ušli u produžetke sa nekoliko opasnih šansi.

Najbolju priliku u produžetcima propustio je Luka Modrić, kada nije uspio realizovati jedanaesterac nakon što je Rebić srušen u 115. minuti, pa su tako pobjednici odlučeni nakon izvođenja jedanaesteraca.

Hrvatska je nakon boljeg izvođenja istih osigurala osminu finala gdje ih očekuje domačin turinira, Rusija.