Jedan gol bio je dovoljan za četvrtfinale: Francuska ‘slomila’ Belgiju

010724KoloMuani

Nogometaši Francuske pobijedili su reprezentaciju Belgije rezultatom 1:0 u osmini finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Francuzi su krenuli dominantno od prve minute te su željeli doći do gola, ali nije stvorena izgledna šansa pred golom protivnika.

Belgija je bila blizu vodstva u 24. minuti kada nakon ubačaja De Bruynea nitko nije dirao loptu, što je iznenadilo Maignana koji se na kraju ipak dobro snašao.

Najveću šansu u prvom dijelu imao je Thuram, ali je u 34. minuti iz vrlo dobre pozicije glavom šutirao pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak je donio nešto sadržajniju utakmicu, ali od strane Francuske koja je nizala napad za napadom. Tchouaméni je u 49. minuti okušao svoj udarac s distance, ali Casteels je sjajno reagirao.

Nakon Tchouaménija napadač Thuram je još jednom šutirao glavom, ali njegov udarac je opet bio neprecizan. Na potez Mbappéa čekalo se do 59. minute, kada je Francuz nanizao nekoliko igrača, ali je bio neprecizan.

Veliku šansu Belgija je imala u 70. minuti kada je nakon vrlo dobre akcija šutirao Lukaku, ali je njegov pokušaj zaustavio Maignan. Najveću priliku propustio je Saliba u 75. minuti koji se lijepo izborio za poziciju, nije uspio zatresti mrežu ‘Crvenih vragova‘.

Trenutak odluke dogodio se u 85. minuti kada se Kolo Muani sjajno snašao u kaznenom prostoru i šutirao, a lopta se odbila od Vertonghena i završila u golu.

Francuska je na kraju slavila s minimalnih 1:0 i slavila plasman u četvrtfinale. Nakon ispadanja u ovoj fazi prije tri godine, sad su se opet vratili u četvrtfinale Eura.

Tamo će im protivnik biti bolji iz večerašnjeg dvoboja Portugala i Slovenije, koji je na programu od 21 sat.