Jedan od najvećih preokreta u karijeri Rogera Federera u trećem kolu Australian Opena!

Roger Federer je u trećem kolu Australian Opena napravio jedan od najvećih preokreta u karijeri kada je savladao Johna Millmana nakon nevjerovatnog meča rezultatom 3:2 u setovima nakon više od četiri sata igre.

Millman je sjajno ušao u meč i poveo sa 6:4, no Federer je odmah preokrenuo rezultat i poveo sa 2:1 rezultatom 7:6(2), 6:4. U četvrtom setu Millmanu je bio dovoljan jedan break za 6:4, te je susret otišao u peti set.

U odlučujućem setu Australac je stigao do breaka i poveo sa 2:1, no Švicarac je odmah uzvratio re-breakom i izjednačio na 2:2.

Do kraja seta oba tenisera su sačuvala svoj servis, te je meč odlučen u tie-breaku.

U 13. gemu petog seta po novim pravilima igralo se do desetog poena. Millman je poveo sa 8:4 i samo su ga dva poena dijelila od prolaska dalje.

Legendarni Fedex je dobio narednih šest poena pri tom napravivši tri mini-breaka za 10:8 i na tajnačin je prošao u osminu finala gdje će igrati protiv Martona Fucsovicsa.

Od turnira u Melbourneu se oprostio šesti nositelj i jedan od favorita Stefanos Tsitsipas koji je iznenađujuće glatko izgubio od Miloša Raonića rezultatom 3:0 (7:5, 6:4, 7:6/2/).