Jokiću još jedan double-double, Dončić standardan, Šarić i Nurkić odlični!

Sinoć su odigrani nove utakmice NBA, a zapažene partije su odigrali momci sa naših prostora od kojih se najviše istakao Slovenac Luka Dončić.

Dončić je u novoj pobjedi Dallasa nad Brooklynom 119:113 ubacio 21 poen devet skokova, a posebno je bila bitna sigurnost prilikom slobodnih bacanja u finišu meča kada je mladi košarkaš preuzeo odgovornost na sebe, što je dodatno zaludilo navijače.

Jokić je u pobjedi Denvera zabilježio još jedan double double sa 10 asistencija i 12 skokova, a dodao je i sedam poena u nešto slabijem šuterskom izdanju.

Dobru partiju je na drugoj strani pružio Dario Šarić, još jedan igrač s ovih prostora. Za 27 minuta ubacio je 12 poena, a imao je i sedam skokova i tri asistencije.

Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju u katastrofalnom porazu od čak 43 razlike od Bucksa budući da je na parketu proveo svega 21 minutu. Postigao je 16 poena i imao šest skokova.