Još jedan skandal u Italiji: Da li je Wallace poklonio gol Atalanti?

Lazio je u okviru 35. kola talijanske Serie A na svom stadionu u Rimu ugostio ekipu Atalante od koje je poražen rezultatom 3:1.

Domaćini su poveli već u 3. minuti kada je Marco Parolo pogodio za 1:0. Do narednog pogotka publika je čekala svega 20tak minuta s obzirom da je rezultat poravnao fantastični Duvan Zapata.

Lazio je i nakon tog gola napadao na gol gostiju, ali se rezultat do poluvremena nije mijenjao pa je ostalo 1:1.

U 58. minuti ove sezone moćna Atalanta stiže do preokreta nakon u najmanju ruku zanimljive situacije. Defanzivac Lazija Wallace dodao je u noge loptu napadačima koji su je iskoristili da matiraju golmana.

Do kraja je Djimsiti pogodio za 3:1 i postavio konačan rezultat, a nema dileme da će disciplinska komisija imati pune ruke posla kada je drugi pogodak gostiju u pitanju.

Lazio je ostao na 8. mjestu sa 55 bodova, dok je Atalanta na četvrtoj sa utakmicom i pet bodova prednosti u odnosu na Romu.