Još jedna dobra utakmica Mirze Teletovića za Sunse

Ekipa Phoenix Sunsa, našeg Mirze Teletovića, ugostila je sinoć u svojoj Talking Stick Resort Arene momčad Los Angeles Lakersa i ostvarila ubjedljivu i sigurnu pobjedu rezultatom 120:101.

Phoenix je u skoro svim četvrtinama pokazao dominaciju. Na kraju prve rezultat je glasio 26:22, dok je ekipa iz Los Angelesa u drugoj četvrtini dala sve od sebe da se vrati uz rezultat 31:31.

Treća četvrtina pripala je Sunsima rezultatom 23:22, koji su u posljednjoj četvrtini napravili najveću razliku od 40:26, i lagano riješili utakmicu u svoju korist.

Sunse je do pobjede vodio sjajni Brandon Knight sa 30 postignutih poena i prvim triple-double učinkom u karijeri, Bledsoe je dodao 20 koševa, a naš Mirza Teletović je ubacio 11 uz 4 skoka, te po jednom ukradenom loptom i blokadom.

U ekipi Lakersa istakli su se Jordan Clarkson sa 20, te Louis Williams sa 16 postignutih poena. Lakersima je ovo bio već deveti poraz u sezoni, dok su Sunsi upisali i treću vezanu pobjedu.