Još jedno iznenađenje u Premier ligi: Burnley srušio Leicester

Nogometaši Burnleya pobijedili su Leicester City 2:1 te priredili još jedno iznenađenje 23. kola engleske Premier lige.

Nakon subotnjih remija Arsenala i Manchester Cityja te poraza Chelseaja, u nedjelju je poražen Leicester na gostovanju kod Burnleyja.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo puno šansi, u 33. minuti Barnes je uspio zabiti za vodstvo Leicestera. U drugom dijelu gledali smo puno sadržajniju utakmicu.

U 56. minuti domaći dolaze do izjednačenja. Najspretniji je bio Wood koji je postigao svoj deveti gol ove sezone. Leicester je nakon toga preuzeo inicijativu i u 67. minuti dobio priliku za novo vodstvo.

U kaznenom prostoru Burnleya Mee je srušio Barnesa i napravio penal. Odgovornost je preuzeo Vardy, ali je pucao vrlo loše i golman domaćih Pope je bez problema zaustavio njegov pokušaj.

Neiskorišten penal koštao je Leicester poraza jer je u 79. minuti Westwood neometan nakon ubačaja sa strane pogodio za vodstvo Burnleyja. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Burnley je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i skočio na 14. mjesto Premier lige, dok je Leicester ostao treći, ali s čak 16 bodova manje od vodećeg Liverpoola i čak dvije utakmice više.